وبلاگ

معرفی فروشگاه اینترنتی بیل کلنگ

بیل و کلنگ اولین  مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی ابزارآلات ساختمانی در ایران است.

هدف از تاسیس سایت بیل کلنگ چه بوده است ؟

فروشگاه اینترنتی بیل کلنگ با هدف سهولت در امر خرید و فروش و برای راحتی شما مشتریان عزیز و صرفه جویی در زمان و تهیه کالایی مطلوب و با کیفیت تاسیس شده است و سعی در همراهی مشتریان در فرآیند خرید و حفظ جایگاه بی‏‏‏‌طرفانه در میان آنها داشته است

چند ویژگی های مطلوب و متمایز کننده:

کاربران و مشتریان  می‏‏‌توانند با حق انتخابی بسیار بالا و با دریافت اطلاعاتی کامل  برای انتخاب درست کالای مورد نظر خود وب سایت  را بررسی کنند و با حداکثر اطمینان کالای خود را انتخاب و خرید کنند.

علاوه بر آن به دلیل حذف واسطه ها در فرایند خرید و فروش شما عزیزان تمامی قیمت گذاری متناسب با بازار و طبیعتا کمتر از قیمت های این کالا ها در بازار می باشد 

و نیز به دلیل تنوع محصولات در بخش ابزار آلات ساختمانی و وجود اجناس تقلبی و مشابه  در بازار تمایز بین یک جنس اصل و تقلبی تنها از افرادی که سال ها در این حوضه فعالیت داشته اند بر می آید 

تمامی  کارکنان فنی و تخصصی این فروشگاه اینترنتی نهایت تلاش خود را به عمل می‌آورند تا با ارائه با‏کیفیت‏‌ترین و به‏‌روز‏ترین سرویس‏‌های مبتنی بر وب خدماتی شایسته  را برای مخاطبان خود به ارمغان بیاورند بنابراین با هدف سهولت کار شما مشتریان عزیز اپلیکشین متناسب با تمامی گوشی ها طراحی و ارائه شده  است که قابل دریافت در خود سایت و کافه بازار می باشد 

0

۵ ابزار جدید ساختمان سازی که حتما باید دیده شوند

پیشنهاد می شود این ویدیو را  کسانی که  در ساختمان سازی فعالیت دارند حتما مشاهده کنند تا با جدیدترین تکنولوژی ها ی موجود در سراسر دنیا آشنا شوید و باعث ایجاد ایده هایی در شما عزیزان شود که با الگو برداری از آن ها در صدد تولید چنین ابزارهایی در کشور خودمان ایران برآیم و باعث پیشرفت کشور عزیزمان ایران شویم

 

0

فناوری های نوین ساختمانی سال ۲۰۱۸

به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی که در زمینه های مختلف اتفاق افتاده اند، مهندسی عمران در سال ۲۰۱۸، آماده ی تحولات بسیاری شده است. در این مقاله، به برخی از این فناوری های نوین ساختمانی و پیشرفت های علمی تخیلی و رابطه ی آن ها با مهندسی عمران و صنعت ساخت و ساز می‌پردازیم.

در دهه های گذشته، مطالعات بسیاری بر روی تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان و تکنولوژی ساخت مواد وساختمان های انرژی کارا ، صورت پذیرفته است. اما در عصر جدید، مهندسین عمران ، توجه بیشتری بر استفاده از تکنولوژی دید کامپیوتری ، مدل سازی اطلاعات ساختمان یا BIM ، واقعیت مجازی ، پایداری ، اینترنت اشیاء یا IOT و پرینت های سه بعدی دارند! در این مقاله ، به معرفی آخرین تکنولوژی های مورد استفاده در مهندسی عمران خواهیم پرداخت.

تکنولوژی واقعیت مجازی VR و واقعیت افزوده AR در مندسی عمران

تکنولوژی واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده یکی از مسائلی بود که در سال ۲۰۱۸، رنگ و روی جدیدی به مهندسی عمران داد! اگر چه واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی ، تکنولوژی جدیدی نیست، اما استفاده از تکنولوژی VR در مهندسی عمران و صنعت ساختمان، در سال ۲۰۱۸، یک ایده ی جدید و محبوب بین کاربران بوده است. تکنولوژیواقعیت مجازی و واقعیت افزوده در مهندسی عمران ، به مهندسین و مشتریان ، این امکان را می‌دهد تا قبل از پایان پروژه، بتوانند پروژه ی تکمیل شده را تجسم کنند!

تکنولوژی واقعیت مجازی در مهندسی عمران باعث شد تا کاربران بتوانند درک درستی از تجسم یک پروژه داشته باشند، اتفاقی که تا قبلا از این، فقط در فیلم های علمی تخیلی شاهدش بودیم! به لطف تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ، مدیران و طراحان پروژه های عمرانی، می‌توانند با نشان دادن پروژه های خود به مشتریان توسط عینک های واقعیت مجازی ، قبل از حتی شروع به کار پروژه ، نظر آن ها را در این رابطه جویا شوند!

از سوی دیگر، تکنولوژی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در مهندسی عمران، باعث ادغام دنیای واقعی و فایل های گرافیکی موجود در رایانه ها شده و به مهندسان عمران و کاربران این زمینه، اطلاعات مفیدی در رابطه با هشدار های ایمنی، میزان بهره برداری، طراحی و … می‌دهد که کار آن ها را بسیار راحت می‌کند.

این پایان ماجرا نیست! این تازه شروع ورود تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به رشته ی مهندسی عمران است! پیش بینی شده است که در آینده ی نه چندان دور، استفاده از این تکنولوژی ، یکی از ستون های اساسی در ساخت پروژه های عمرانی خواهد بود!

۲ BIM یا مدل سازی اطلاعات ساختمان

BIM مخفف عبارت Building Information Modeling به معنی مدل سازی اطلاعات ساختمان است. به احتمال زیاد، در سال ۲۰۱۸ شاهد استفاده ی گسترده از دیتاسنتر ها و فناوری های ابری در پروژه های عمرانی خواهیم بود. مدل سازی اطلاعات ساختمنا نیز، یکی از این نوآوری ها خواهد بود!

به لطف تکنولوژی مدل سازی هوشمند سه بعدی ، از این پس، مهندسان عمران، می‌توانند مدل ها مجازی طرح خود را پیاده سازی کنند که این تکنولوژی های پیشرفته، سرعت بخشیدن به روند طراحی تا ساخت یک سازه را در پی خواهد داشت. ساخت سازه هایی همچون پل ها، شبکه های برق و ابر ساختمان ها، با استفاده از مدل سازی های کامپیوتری، سرعت بیشتری می‌گیرد. همچنین، استفاده از تکنولوژی های مدلسازی BIM و ۳D علاوه بر ایجاد شرایط برای طراحی سازه در ابتدا ی کار، باعث کارآمد تر شدن و بهینه تر شدن ساخت پروژه ها در آینده نیز می‌گردد.

۳ افزایش تقاضا برای طراحی های پایدار

مهم ترین این تحولات، طراحی سازه های پایدار بوده که از طرف دولت ها و سازمان های مختلف جهانی، مورد حمایت قرار گرفته است. تقاضا برای ساخت ساختمان هایی از مصالح بهینه و نوین ، شبکه های هوشمند الکتریکی ، ساختمان های هوشمند ، سنسور های هوشمند تعبیه سده در آن ها و هزاران تکنولوژی جدید دیگر، باعث شده تا مهندسان عمران نیز در این راه پیشرو باشند! یکی از این طرح ها، طرح ساختمان هایی است که اتلاف انرژی در آن ها نزدیک به صفر است! خانه هایی عایق بندی شده با نمای دو طرفه و استفاده از پانل های pv در یکپارچه سازی آن ها که اتلاف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهد.

همچنین، در حالی که رشد تصاعدی جمعیت باعث نگرانی هایی در رابطه با مدیریت شهری شده است، استفاده ی هوشمندانه از فضای ساختمان ها، می‌تواند تا حد زیادی تراکم را کنترل کرده و باعث توسعه پایدار شهر در سال های آینده شود.

۴ کوادکوپتر و مهندسی عمران

این هواپیما های بدون سرنشین ، می‌توانند در تهیه ی گزارش های ایمنی پروژه های عمرانی کارآمد باشند. کوادکوپتر ها می‌توانند در زمان خیلی کم، اطلاعات مربوط به بخش های خطرناک پروژه را ثبت و ارائه دهند. این تکنولوژی باعث شده تا نقشه برداران ، بدون ریسک کردن و به خطر انداختن جانشان از پس تمامی کارها بر آیند.

انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ و بعد از آن، کوادکوپتر ها، در بخش های اصلی مهندسی عمران قرار بگیرند. با تمام اینها، سرعت تکامل و به صرفه بودن این محصولات، اصلی است که باید در نظر داشت، چرا که استفاده ی کلی از این ابزار ها در این صنعت، نیاز به دسترسی آسان و قیمت مناسب دارد.

۵ مصالح ساختمانی پیشرفته و طراحی های مهندسی

هر روزه، مصالح ساختمانی جدیدی معرفی می‌شوند که با شرایط بیرونی ، سازگار تر هستند. این مصالح ساختمانی هر روز دست خوش تغییر هستند، از سیمان های کاموزیتی ، فولاد پیشرفته و بتن خود ترمیم شونده گرفته تاکامپوزیت پلیمری تقویت شده با فیبر .

در سال ۲۰۱۷، یک شرکت انگلیسی به نام پیوگن Pavegen ، با استفاده از تکنولوژی های نوآورانه، توانست انرژی حاصل از پیاده روی افراد پیاده را به انرژی قابل استفاده تبدیل کند! استفاده ی بهینه از این تکنولوژی ، زمانی امکان پذیر خواهد بود که بتوان توسط مصالح ساختمانی پیشرفته ، از هدر رفت آن جلوگیری کرد! از آخرین نمونه های روش های نوین در مهندسی عمران، می‌توان تکنولوژی ۴ بعدی طراحی سازه اشاره کرد که هدف اصلی آن، کنترل تغییرات محیطی در سازه و افزایش عمر و کارایی آن است. همچنین در شهر های بزرگ، ساختمان ها با دی اکسید تیتانیوم فوتوکاتالیستی پوشانده می‌شوند تا بتوانند آلودگی هوا را جذب کنند که این تکنولوژی، در دراز مدت، می‌تواند خطرات زیست محیطی که سلامت انسان را به خطر می‌اندازند را به طور قابل توجهی کاهش دهد! ساده تر بگوییم، تلاش مهندسین عمران آینده، در این زمینه خواهد بود که با استفاده از مصالح ساختمانی هوشمند و بهینه، استفاده از مصالح ساختمانی کربنی را به صفر رسانیده و از انرژی های پاک بهره ببرند.

۸ ورود ربات ها به مهندسی عمران

ورود ربات ها به مهندسی عمران و انجام کار های انسانی توسط آن ها، می‌تواند برای کارمندان این عرصه، تهدید بزرگی به حساب بیاید! گرچه استفاده از ربات ها در مهندسی عمران ، بهره وری و ایمنی کارمندان را افزایش نمی‌دهد اما سبب کاهش هزینه های پروژه می‌شود. در سال گذشته، نمونه ای از این ربات ها، با آجر چینی با سرعت ۶ برابر انسان، قابلیت های خود را در این عرصه ثابت کردند

در حال حاضر بزرگ ترین چالش های این تکنولوژی، هزینه ی راه اندازی اولیه، امکان استفاده و میزان اعتماد به آن ها است! گفته می‌شود با پیشرفت های مداومی که در صنعت رباتیک در حال انجام است، انتظار می‌رود در آینده ای نه چندان دور، استفاده از این تکنولوژی در مهندسی عمران به شدت فراگیر شود.

0

بررسی تکنولوژی های جدید ساختمان سازی، ساختمان های پیش ساخته

اگر تکنولوژی ساختمان را به معنی وارد شدن صنعت در ساختمان¬سازی بگیریم، از حدود سال۴۷ تکنولوژی ساختمان وارد ایران شد
صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی به گواهی آمار و ارقام، از لحاظ سرمایه و حجم نیروی انسانی درگیر، بزرگترین صنعت در کشور می باشد. رشد سریع جمعیت و افزایش تقاضا، نیاز به کاهش زمان تحویل پروژه¬های عمرانی و کاهش زمان برگشت سرمایه سرمایه گذاران و عواملی از این قبیل باعث شده اند تا ضرورت ایجاد تحول در شیوه های سنتی صنعت ساختمان روزبه روز بیشتر شود. روش  “سازه های پیش ساخته سبک” که یکی از تکنولوژی های نوپا در عرصه ساخت و سازهای عمرانی در کشور است موضوع مصاحبه شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران با مهندس احمدی، معاونت اجرایی موسسه سازه های پیش ساخته سبک (SAP) است. در زیر نکات مهم آن ملاحظه می گردد:
صنعت ساختمان در جهان در حدود صد تا صدوده سال قدمت دارد و شروع آن به زمانی برمی¬گردد که اولین تیرهای بتونی به صورت T شکل، تولید صنعتی شده و قطعات بتونی با اشکال مختلف در مقیاس صنعتی تولید شد.

اگر تکنولوژی ساختمان را به معنی وارد شدن صنعت در ساختمان سازی بگیریم، از حدود سال۴۷ تکنولوژی ساختمان وارد ایران شد و اوج آن زمانی بود که ساختمان¬سازی به صورت شهرک سازی در بعضی از شهرهای بزرگ مثل اصفهان(مجتمع ذوب آهن)، اهواز، تبریز، تهران و برخی دیگر از شهرها شروع شد. این صنعت بیشتر از کشورهای اروپایی مانند آلمان، هلند، انگلیس و فنلاند به ایران وارد شد.
در تکنولوژی سازه های پیش ساخته سبک، اتصالات به صورت یکپارچه است (دیوار به دیوار، سقف به دیوار و دیوار به پی). بر خلاف روش Large Panel که اتصالات به صورت کام و زبانه است، در روش سازه های پیش ساخته سبک، اتصالات به صورت جوش نقطه ای است و به جای اینکه ابتدا قطعات سنگین بتن در کارخانه ساخته شده و بعد به هم متصل شوند، ابتدا سازه به صورت شبکه¬های میلگردی که بین آنها(بین دو شبکه میلگرد) یک لایه فوم پلی استایرن قرار میگیرد ساخته میشود و پانل های سبک در محل احداث ساختمان به فنداسیون جوش داده میشود و همچنین دیوارها و سقف به هم جوش داده میشوند و ساختمان با پانل¬های سبک برپا می شود. سپس در همان محل دیوارها و سقف و محل، اتصالات به صورت همزمان بتن پاشی می شوند. بتن از طریق پمپ، با فشار هوا به پانل ها پاشیده می شود که اصطلاحاً آن را “شات کریت” گویند.

 

این روش باعث یکپارچگی در اتصالات شده، استحکام و پایداری ساختمان را در مقابل نیروهای دینامیکی حاصل از زلزله یا طوفان افزایش می¬دهد.

بنابراین دلیل انتخاب روش سازه¬های پیش ساخته سبک استفاده از امتیازات برتر آن نسبت به سایر تکنولوژیهای پیش ساخته موجود است که هنوز هم از این مزایا برخوردار است.
البته همانند صنایع دیگر، در این صنعت هم ممکن است نوآوری¬هایی در دنیا دیده شود. اما با توجه به شرایط اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی، روش سازه¬های پیش¬ساخته سبک، مناسبترین روش برای ایران تشخیص داده شده است. به طور مثال تکنولوژی¬های جدید قیمت مسکن را خیلی بالا می¬برند که این با نیاز اغلب مردم ما به خانه های ارزان قیمت سازگار نیست ولی روش سازه های پیش ساخته سبک قیمت را بالا نمی¬برد.
این ورق‌ها طی فرآیند اکستروژن توسط دستگاه اکسترودر تولیدی شرکت کراس مافای آلمان با آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید می شوند. وجود دانسیته یکسان در طول ورق، سطح مات با قابلیت روکش شدن با انواع فیلم‌های طرح چوب، امکان تولید در رنگ‌ها و ایجاد موج چوب متفاوت از مشخصات ویژه این ورق‌ها است.  بر اساس این گزارش، ساندویچ پنل «پی‌وی‌سی» متشکل از لایه‌های «پی‌وی‌سی» در بالا و پایین و مواد پلی یورتان در مرکز است. از خصوصیات اصلی این ورق‌ها می‌توان به سبکی وزن، عایق حرارتی و صوتی، سرعت بالای اجرا، تنوع در طرح، دوام و عمر طولانی، مقاومت در برابر جذب آب، غیر قابل اشتعال بودن (دیر سوز) و قابلیت شست‌وشو اشاره کرد. با توجه به خصوصیات استثنایی این ورق‌ها، این نوع ساندویچ‌ پنل طبق بررسی من قابل استفاده در دیوار و سقف ساختمان‌ها، دکوراسیون داخلی، جایگزین پانل‌های «پی‌وی‌سی» جهت ساخت درهای «یو‌پی‌وی‌سی» سرویس‌های بهداشتی و غیره، ساخت سوله‌ها، سردخانه‌ها، انبارها و سیلوها، خانه‌های پیش‌ساخته و کانکس است.  این گزارش حاکی است، فوم پلی یورتان که در مرکز این ساندویچ پنل‌ها در کنار ورق‌های «پی‌وی‌سی» مورد استفاده قرار می‌گیرد، اجازه حرکت هوا و نفوذ رطوبت غیر قابل کنترل از راه دیوارها  و هدررفتن انرژی را نمی‌دهد و منجر به ایجاد محیطی با آسایش بیشتر می‌شود. با به کار گیری پنل پلی یورتانی با ضخامت ۱۰ سانتیمتر، اختلاف شدت صدا در دو طرف پنل به حدود ۳۰ دسی بل می رسد که این مقدار چهار برابر بیشتر از دیوار آجری است.  گفتنی است، گروه صنعتی همارشتن تاکنون تولیدکننده انواع پروفیل‌های «یوپی‌وی‌سی»، در و پنجره‌های دوجداره «یوپی‌وی‌سی»، ورق‌های «پی‌وی‌سی»، درهای «پی‌وی‌سی»، محصولات نساجی، دیوارپوش و قرنیز و کامپوزیت‌های پلاستیک – چوب WPC  بود که از این پس انواع ساندویچ پنل نیز به عنوان دهمین محصول در سبد کالایی این شرکت جای می‌گیرد.

ویژگی های مهم روش سازه های پیش ساخته سبک

الف) مقاومت در برابر زلزله
در مناطق زلزله خیز مانند ایران، یکی از پارامترهای مهم در ساختمان¬سازی کاهش وزن ساختمان است. چرا که نیروهای زلزله با وزن ساختمان نسبت مستقیم دارد. بنابراین تکنولوژی انتخاب شده باید دارای جهت¬گیری کاهش وزن باشد. بر خلاف شیوه سازه¬های پیش¬ساخته سبک در سایر سیستم¬های پیش¬ساخته دیگر، اتصالاتشان اکثراً به صورت مفصلی و لولایی است و دارای وزن سنگین هستند. تنها در این روش است که با ۸ سانتیمتر بتن می¬¬توان نیروهای ساختمان ۴ طبقه را در طبقه همکف تحمل کرد. وزن نهایی ساختمان با این روش، نسبت به روش¬های پیش¬ساخته دیگر و همچنین ساختمان¬های بتنی، ۲۵ درصد کاهش می¬یابد؛ یعنی در هنگام زلزله ۲۵ درصد نیروی کمتر به ساختمان وارد می¬شود. امروزه سبک¬سازی ساختمان یکی از شعارهای اصلی در صنعت مسکن است.

ب) انعطاف پذیری در تولید و امکان حفظ جلوه های معماری اسلامی و ایرانی
مسأله مهم دیگر در صنعت ساختمان حفظ ملاک های فرهنگی و جلوه¬های معماری اسلامی و ایرانی در طراحی و نماسازی ساختمان¬هاست. انحناهای موجود در گنبدهای مساجد، نقش  و نگارهای ایرانی و اسلیمی و سایر موارد از نشانه¬های معماری اسلامی و ایرانی است که در روش سازه های پیش ساخته سبک می توان آنها را حفظ کرد. چرا که می-توان پانل¬های سبک مورد استفاده را به هر طرح دلخواه درآورد و پس از نصب آنها در محل خود، بتن¬پاشی روی آنها انجام داد. روش سازه¬های پیش ساخته سبک، حتی ساخت گنبدهای بزرگ را که به دلیل زیادی وزن، دشوار است آسان-تر¬ می¬کند چرا که در این روش وزن سازه¬ها بسیار کاهش می¬یابد در حالی که مقاومت و استحکام¬ آنها بالاتر می¬رود.
مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی و دیواری سردخانه ای  : عرض مفید سقفی ۱/۰۱  عرض غیر مفید ۱٫۰۸ متر و طول تا ۱۴ متر ضخامت از ۴ سانتیمتر تا ۱۵ سانتیمتر ورق های مصرفی از نوع الوزینگ گالوانیزه و آلومینیوم می باشد. دیواری با عرض مفید  ۱/۱۴ بصورت صاف سلفون دار و صاف شیاردار که بصورت دو رو ورق یا  یکرو ورق یک رو فویل  تولید می شود. مجموعه ای فعال با بهره مندی از مهندسین ، مشاوران ،طراحان و با پشتوانه نیروهای فنی و متخصص و ورزیده شروع به کارنموده و برای تمامی پروژه ها علاوه بر کنترل کیفی محصولات با بهره گیری از ابزار کنترل دقیق و پیشرفته مراکز علمی وتحقیقاتی به تست و تطابق ویژگی های مصالح بکاررفته با استاندارد های ملی و بین المللی می پردازد و همواره از پیشتازان ارائه طرح های نو در زمینه تولید ومجری انواع پوشش های سوله و سازه می باشد
ج) ایمنی در ساختمان
بحث ایمنی، از مهمترین مسائل صنعت ساختمان است چرا که با سلامتی انسان¬ها سر و کار دارد. در ساختمانهای سنتی چون ستونها و اسکلت فلزی، قسمت اعظم بار ساختمان را تحمل می کنند. با کنار رفتن یک تیر یا ستون، کل ساختمان به طور ناگهانی فرو می¬ریزد. در روش سازه¬های پیش¬ساخته سبک چون به جای استفاده از اسکلت فلزی، از شبکه¬های میلگردی که در تمام سطوح دیوارها توزیع شده¬¬¬اند استفاده می¬شود، فروریزی ناگهانی پیش نمی آید. چرا که اتصالات و مواضع تحمل بار به صورت یکپارچه در تمام ساختمان وجود دارند.
د) صرفه جوی های ملی و سایر مزایای ناشی از کاربرد روش سازه ها پیش ساخته سبک
اگر به صرفه جویی هایی که کوچک به نظر می¬رسند، در مقیاس ملی نگاه کنیم، به ارقام بالایی تبدیل می شوند که می تواند نقشی حیاتی در رشد و شکوفایی کشور ایفا کند.

0

دستگاه گره زن اتوماتیک آرماتوربندی بدون نیاز به تعمیر نگهداری و برق به نام DF16

عملکرد آن به صورت خشاب های منکنه می ماند و می توان از آن با یک دست استفاده نمود. نیاز به برق و نگداری ندارد. می توان زیر باران از آن استفاده نمود. سیستم نوین و جالبی است

دستگاه مکانیکی از یک مکانیسم ثابت دوقلو سیم پیچ استفاده می کند که تا 1000 گره می تواند بزند به دلیل اینکه DF 16 به راحتی تنها با یک دست و در حالت ایستاده مورد استفاده قرار میگیرد . یک ابزار حرفه ای برای آرماتوربندی می باشد و می تواند در زمان حدقل 3برابر صرفه جویی شود و به دلیل استفاده از سیستم ماشینی در گره زنی مفتول میزان خطا های انسانی را در بستن مفتول به حداقل برساند و گره هایی مشابه هم و امن ایجاد کند

0

نحوه کار با فرز چندکاره

فرز همه کاره

فرز همه کاره میتواند بسیاری از نیاز های شما را به ابزار برطرف کند. اگر علاقه دارید در منزل خود ابزاری داشته باشید که با هزینه کم بسیاری از کار های شما را انجام دهد یک فرز همه کاره انتخاب خوبی است. با فرز همه کاره میتوانید سمباده بزنید، پولیش کنید و چوب و آهن را برش دهید. برای مثال در میز خود جای پریز ایجاد کنید یا اضافه میله ای که از دیوار بیرون زده را برش دهید و بسیار کار دیگر.

برند تروتک

برند تروتک با قیمت کمتر نسبت به دیگر برند ها حتی مزیت قیمتی بیشتری را برای شما ایجاد میکند. این برند ساخت کشور چین است. البته دیگر باید این عقیده که همه کالای تولید چین بی کیفیت هست را کنار بگذاریم بسیاری از برند های فعلی بازار در چین تولید میشوند. کیفیت برند تروتک متوسط رو به پایین است. البته این به این معنی نیست که کارایی ندارد معمولا این محصولات برای افرادی است که با محصول به صورت روزانه و با حجم کاری زیاد کار نمیکنند.

فرز همه کاره مدل PMTS۱۰-۲۳۰V تروتک

فرز همه کاره مدل PMTS10-230V تروتک
فرز همه کاره مدل PMTS۱۰-۲۳۰V تروتک

ویژگی های دستگاه :

  • زاویه نوسان: ۳.۲ درجه
  • دارای کابل برق دو متری
  • ابعاد دستگاه: عرض ۹۰ و طول ۲۸۰ و ضخامت ۵۴ میلیمتر
  • مناسب انجام کارهای مختلف از جمله برش، سنباده و پولیش
  • قابلیت نصب کیسه
  • دارای دسته اضافی
  • دارای ضمانت نامه ۱۲ ماه تعویض آریکو

با کلیک روی عکس محصول میتوانید آن را خریداری کنید

در ادامه ویدیویی از بررسی این محصول را مشاهده میکنید:

0

چگونه از تراز لیزری خود استفاده کنیم؟

چگونه از تراز لیزری خود استفاده کنیم؟ یکی از وسایل پرکاربرد در ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی که جهت تراز کردن، ایجاد شیب مناسب و عمود کردن سطوح...
0

چکش تخریب و نحوه استفاده از آن

چکش تخریب و نحوه استفاده از آن چکش تخریب یا demolation-hammer جز یکی از بزرگترین ابزارآلات برقی-دستی به منظور انجام هرگونه تخریب می باشد. از ویژگی های این دستگاه می...
0

نحوه ی کار با سشوار صنعتی

نحوه ی کار با سشوار صنعتی در زمینه ی صنعت و مشاغل صنعتی از سشوارصنعتی برای گرم کردن, وکیوم کردن, سوزاندن یا زدودن رنگ از روی فلزات, خم کاری لوله...
0

روش استفاده صحیح از دریل

روش استفاده صحیح از دریل دریل یکی از ابزارات قوی است که در استفاده از آن باید احتیاط شود  چون این وسیله در صورتیکه درست استفاده نشود می تواند بسیار خطرناک...
0

Theme Settings